یک عضو فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی تأکید کرد:‌ مردم فارغ از برنامه‌های فعالان سیاسی عملکرد و رفتار آنان را در طول زمان ارزیابی کرده و براساس اصول اخلاقی برای آن‌ها اعتبار قائل‌اند. علی ابراهیمی در گفت‌وگو با ایسنا، درباره ضرورت رعایت اخلاق سیاسی از سوی فعالان سیاسی بیان کرد: اعتبار احزاب و گرایش‌های سیاسی […]یک عضو فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی تأکید کرد:‌ مردم فارغ از برنامه‌های فعالان سیاسی عملکرد و رفتار آنان را در طول زمان ارزیابی کرده و براساس اصول اخلاقی برای آن‌ها اعتبار قائل‌اند.

علی ابراهیمی در گفت‌وگو با ایسنا، درباره ضرورت رعایت اخلاق سیاسی از سوی فعالان سیاسی بیان کرد: اعتبار احزاب و گرایش‌های سیاسی به رفتار و منش اعضای اصلی و هواداران آنان باز می‌گردد و بر اساس اساسنامه احزاب رعایت اخلاق الزامی است.

وی در ادامه اظهار کرد: مردم به رفتار فعالان سیاسی فارغ از برنامه‌هایی که ارائه داده‌اند در درازمدت نظارت داشته و براساس ارزیابی که از آنان دارند برای آنان اعتبار قائل می‌شوند.

نماینده مردم شازند در مجلس تصریح کرد:‌ اگر یک سیاستمدار صادق باشد و عوام‌فریبی نکند در ذهن مردم ماندگار خواهد شد. در حوزه سیاست رعایت اخلاق یک امر ضروری است. در رقابت‌های سیاسی به چالش کشیدن افراد امری طبیعی است و انتقاد باید وجود داشته باشد.

این عضو فراکسیون امید مجلس در ادامه تأکید کرد: اما در کنار انتقاد باید راه‌حل‌های گره گشا نیز ارائه شود. متأسفانه در کشور ما اخلاق سیاسی تنزل یافته و بعضا شاهد تخریب‌های غیراخلاقی و دروغ‌پردازی‌ها هستیم که نتیجه آن صرفا فرصت‌سوزی است.

ابراهیمی در پایان گفت: با بی‌اخلاقی مشکلی حل نمی‌شود. مردم کشور ما نیز در طول تاریخ آگاه بوده و تجربه نشان داده سیاسیونی ماندگار خواهند شد که رفتار آن‌ها آگاهانه و مبتنی بر اصول اخلاقی باشد.

انتهای پیام

منبع:ایسنا